ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 15-12-2020

Ανταποκρινόμενοι στο αίτημα για βοήθεια του Υπουργείου Υγείας και της 2ης ΥΠΕ Πειραιώς και Αιγαίου, με μετακίνηση ολίγων ημερών ιατρικού προσωπικού μας , σε νοσηλευτικό ίδρυμα της Βόρειας Ελλάδος, για την αντιμετώπιση της πανδημίας Covid-19, ενημερώνουμε ότι από 27/12/2020 έως 03/01/2021, θα μεταβεί στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης ή στο Γενικό Νοσοκομείο Γιαννιτσών, ο Διευθυντής Παθολογίας –Εντατικολογίας της ΜΕΘ και Διευθυντής Ιατρικής Υπηρεσίας του Νοσοκομείου μας, κ.Fabio Giardina, ώστε να ενισχύσει εθελοντικά το εκεί Νοσοκομείο, που το φορτίο από τη πανδημία Covid-19 είναι μεγάλο.
Είμαστε πάντα έτοιμοι να συμβάλλουμε όπου αυτό ζητηθεί για το καλό των πολιτών και των συναδέλφων σε όλη τη χώρα.

Ο Διοικητής

Νικόλαος Α. Στεφανής