ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 15-04-2024 ΑΣΚΗΣΗ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

Το Γενικό Νοσοκομείο Σάμου « Άγιος Παντελεήμων» συμμετείχε την Πέμπτη 11-04-2024, στην άσκηση ευρείας κλίμακας στον αερολιμένα Σάμου «Αρίσταρχος ο Σάμιος» με σενάριο στην αντιμετώπιση πιθανού αεροπορικού ατυχήματος.
Οι ιατροί κα. Βασιλική Βελώνη, Διευθύντρια της παθολογικής κλινικής και η κα. Ευγενία Ματθαιακάκη, αγροτική ιατρός καθώς και η νοσηλεύτρια κα Μαρία Βονάτσου, η επισκέπτρια υγείας κα Ελευθερία Μαυρέλου και ο Υποδιευθυντής της διοικητικής υπηρεσίας κ.Αλέξης Σκρίνος, απέσπασαν τα συγχαρητήρια από τους αξιολογητές του ΕΚΑΒ- ΕΚΕΠΥ για την άριστη διαχείριση και τον συντονισμό της ιατρικής - νοσηλευτικής ομάδας.
Το προσωπικό του ΓΝ Σάμου αποδεικνύει για ακόμη μια φορά το υψηλό επίπεδο ετοιμότητας στην αντιμετώπιση καταστάσεων κρίσης .

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ  12-04-2024 ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΔΩΡΕΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 12-04-2024 ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΔΩΡΕΑ

Εκφράζουμε τις ειλικρινείς ευχαριστίες στη Σαμιακή Αδελφότητα Σύδνεϋ και Νέας Νότιας Ουαλίας <<Ο ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ>> , για τη δωρεά τους στο Γενικό Νοσοκομείο Σάμου ¨Άγιος Παντελεήμων¨, δέκα (10) ηλεκτροκίνητων κλινών, για τους ασθενείς του ιδρύματος.
Η ευγενική τους αυτή εκ νέου πρωτοβουλία και ενέργεια εκφράζει την υπέρμετρη αγάπη για τον τόπο τους και τη νοσηλευτική μονάδα του.
Ευχαριστούμε όλους θερμά για την υποστήριξή τους.

Αφροδίτη Αγγέλη

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κάλυψη αναγκών του Γενικού Νοσοκομείου Σάμου «Άγιος Παντελεήμων» με επικουρικό ιατρικό προσωπικό

Το Γενικό Νοσοκομείο Σάμου «Άγιος Παντελεήμων» εκδηλώνει ενδιαφέρον για πρόσληψη επικουρικού ιατρού, για κάλυψη υπηρεσιακών αναγκών του, της κάτωθι ειδικότητας :
Α/Α      ΦΟΡΕΑΣ           ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ                     ΒΑΘΜΟΣ                 ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ
1          Γ.Ν. ΣΑΜΟΥ      Εσωτερικής Παθολογίας ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ Β΄                    1

Οι ενδιαφερόμενοι ιατροί αρκεί να καταθέσουν αίτηση εγγραφής στον κατάλογο επικουρικών ιατρών που τηρείται στη 2η ΥΠΕ Πειραιώς και Αιγαίου, εκδηλώνοντας προτίμηση για το Γ.Ν. Σάμου «Άγιος Παντελεήμων», προκειμένου να προβούμε άμεσα σε αίτηση έγκρισης πρόσληψης επικουρικού ιατρού της εν λόγω ειδικότητας για 36 μήνες.
Για τους υποψήφιους ιατρούς θα υπάρξει ιδιαίτερη μέριμνα για την χορήγηση καταλύματος.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αναζητήσουν περαιτέρω πληροφορίες στο Τμήμα Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού του Γ.Ν. Σάμου ( τηλ.:2273087158, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).

ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι ορκίστηκε και ανέλαβε υπηρεσία, η Επιμελήτρια Α΄ ειδικότητας Παιδιατρικής, κα Καλλιόπη Πετρούσκα, στο Γενικό Νοσοκομείο Σάμου.
Καλωσορίζουμε τη νέα ιατρό στην ιατρική ομάδα της Παιδιατρικής Κλινικής του Νοσοκομείου μας, η οποία στελεχώνεται συνεχώς με ιατρούς και σήμερα αριθμεί τρεις (3) ιατρούς με ειδικότητα Παιδιατρικής και μια (1) ιατρό ειδικότητας Γενικής Ιατρικής.
Η προσπάθεια για καλύτερη δημόσια υγεία συνεχίζεται.

Αφροδίτη Αγγέλη

Το Γενικό Νοσοκομείο Σάμου «Άγιος Παντελεήμων» εκδηλώνει ενδιαφέρον για πρόσληψη επικουρικών ιατρών, για κάλυψη υπηρεσιακών αναγκών του, των κάτωθι ειδικοτήτων :

ΦΟΡΕΑΣ Γ.Ν. ΣΑΜΟΥ «ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»
1 ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: ΜΕΘ Εντατικολογίας (ειδικότητα Αναισθησιολογίας ή Εσωτερικής Παθολογίας ή Καρδιολογίας ή Πνευμονολογίας & Φυματιολογίας ή Χειρουργικής ή Νεφρολογίας) ΒΑΘΜΟΣ: ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ Β΄ ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ: 1
2 ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΒΑΘΜΟΣ: ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ Β΄ ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ: 1